+48 519 448 916
REHABILTACJA DOROSŁYCH ORAZ DZIECI
REHABILTACJA DOROSŁYCH ORAZ DZIECI

Jakub Janulis

fizjoterapeuta, masażysta,

dyplomowany terapeuta PNF specjalista metody dry needling (sucha igła) oraz kinesiology taping

mgr Jolanta Wielewicka

fizjoterapeuta

certyfikowany terapeuta MDT McKenzie dyplomowany terapeuta PNF

mgr Rafał Klapetek

instruktor odnowy biologicznej

Specjalista od masażu leczniczego i relaksującego, kinesiotaping, vitality flossing

dr Magdalena Adamska

fizjoterapeuta

specjalista metody NDT Bobath specjalista metody Voity oraz Veroniki Sherborn instruktor masażu Shantala dla niemowląt i dzieci terapeuta Monachijskiej Diagnostyki Funkcjonalnej oraz terapii manualne Mulligan Concept

  

Zajmujemy się kompleksową rehabilitacją całego spektrum zaburzeń ruchu, zarówno u osób dorosłych jak i u dzieci. Nasz zespół dysponujący dużym doświadczeniem klinicznym z zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem do każdego indywidualnego problemu oferuje Państwu skuteczną i efektywną terapię usprawniającą i wspomagającą specjalistyczne leczenie ortopedyczne i neurologiczne. W procesie terapeutycznym stawiamy na pracę zespołową opartą na współpracy rehabilitantów z lekarzami specjalistami naszego Centrum.

Oferujemy Państwu profesjonalną rehabilitację w następujących schorzeniach:

 • bóle kręgosłupa
 • rwa barkowa, rwa kulszowa
 • zespoły korzeniowe
 • niedowłady
 • uszkodzenia nerwów
 • dyskopatie
 • napięciowe bóle głowy, zawroty głowy, szumy uszne
 • choroby nerwowo-mięśniowe
 • porażenia nerwu twarzowego
 • Choroba Parkinsona
 • po przebytych udarach
 • Stwardnienie rozsiane (SM)
 • stany zwyrodnieniowe
 • złamania, skręcenia itp.
 • stany przeciążeniowe
 • urazy sportowe

 

W naszej pracy wykorzystujemy najskuteczniejsze metody rehabilitacji, m.in.:>

Dry Needling(sucha igła ) - Efektywna i skuteczna metoda leczenia przewlekłego oraz ostrego bólu struktur narządu ruchu (mięśni, więzadeł, torebek stawowych). Polega ona na nakłuciu igłą akupunkturową danej struktury w miejscu wystąpienia tzw. punktu spustowego lub maksymalnie bolesnego. Punkty te mogą powodować silne dolegliwości poza obszarem ich występowania (promieniowanie bólu na inne obszary ciała).

PNF-Torowanie Nerwowo - Mięśniowe (ang. ProprioceptiveNeuromuscularFacilitation)

Podstawowym celem terapii jest praca z pacjentem nad utraconą funkcją. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała. Umożliwia to pełne wykorzystanie rezerw tkwiących w organizmie, motywuje do dalszego działania, a co najważniejsze zapewnia bezbolesną pracę, bez traumatyzujących psychicznie i fizycznie doznań.

Metoda McKenzie. Znajduje ona zastosowanie w wielu przypadkach zespołów bólowych kręgosłupa, niezależnie od stanu zaawansowania choroby.

Celem metody McKenzie jest nie tylko trwała eliminacja bólu, ale także redukcja bądź usunięcie objawów dodatkowych (zaburzenia czucia, niedowłady mięśni). Ponadto metoda ta stawia sobie za cel jak najbardziej efektywne zmniejszenie ryzyka nawrotów choroby.

Kinesiotaping- Polega na naklejeniu odpowiednio plastra na miejsce urazowe. Plastry działają bezpośrednio na receptory znajdujące się w skórze. Przy odpowiednim naklejeniu zmniejszają one nacisk tkanek miękkich na nerwy, co powoduje efekt przeciwbólowy i przyspiesza proces gojenia. Następuje aktywacja procesów samoleczenia. Może on wspomagać prace mięśnia, stabilizować staw , rozluźniać tkankę miękką, wspomagać pracę naczyń krwionośnych i limfatycznych a także poprawić elastyczność skóry i blizn. Działanie plastrów utrzymuje się przez 24h na dobę przez okres 3 do 7 dni w tym czasie pacjent może normalnie funkcjonować

Masaż - Przy zastosowaniu wielu technik tego masażu możemy pozbyć się bólu mięśniowego jak i stawowego stawowego. Zadziałać kojąc w dolegliwościach bólowych, odprężyć i zrelaksować mięśnie, poprawić krążenie, zniwelować zakwasy powstałe podczas przeciążeń oraz wiele innych.

INFORMACJA I REJESTRACJA  TEL. 519 448- 916

 

Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)