+48 519 448 916
DOPPLER USG TĘTNIC DOGŁOWOWYCH
DOPPLER USG TĘTNIC DOGŁOWOWYCH

Badanie ultrasonograficzne tętnic dogłowowych pozwalające na ocenę ich drożności oraz stopnia zaawansowania zmian miażdżycowych wraz z oceną ryzyka udaru niedokrwiennego mózgu.

Oferujemy pełny zakres badania przepływów tętnic dogłowowych, zarówno wewnątrz- jak i zewnątrzczaszkowych, obejmujące ocenę tętnic szyjnych i kręgowych, jak i tętnic wewnętrznych mózgu.

Badanie pozwala na rozpoznanie zwężeń ww. naczyń tętniczych, których leczenie podjęte w odpowiednim czasie pozwala na uniknięcie udaru mózgu.

Ponadto stanowi ono nieocenioną pomoc diagnostyczną w wielu dolegliwościach i zaburzeniach układu nerwowego ( np. zawroty głowy, szumy uszne, bóle głowy) pozwalającą na rozpoznanie i skuteczne leczenie ich przyczyn.

Aktualnie we wszystkich europejskich i światowych standardach towarzystw neurologicznych badanie to uznane zostało jako podstawa diagnostyki w ramach opieki poudarowej.

Badania DOPPLER USG w naszym Centrum wykonywane są na jednym za najnowocześniejszych aparatów dedykowanych do badań układu krążenia GE Vivid T8 przez specjalistę neurologa Grzegorza Szelążka, asystenta Kliniki Neurologii w Görlitz (Niemcy).

Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)